Do końca kwietnia rozlicz podatek z Norwegii. Przeczytaj, jak się za to zabrać

Dziś jest: Środa, 12 maja 2021, Imieniny: Dominika, Pankracego
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Podatki

2015-02-12

Do końca kwietnia rozlicz podatek z Norwegii. Przeczytaj, jak się za to zabrać

W ubiegłym roku pracowałeś w Norwegii? Do końca kwietnia masz czas na rozliczenie podatku dochodowego. Sprawdź, jakie są sankcje za opóźnienie zeznania, a także pod jaki urząd skarbowy podlegasz, jeśli twoim pracodawcą w Norwegii był polski przedsiębiorca.

Wiesz już, komu przysługuje zwrot podatku?

O zwrot podatku możesz starać się, jeśli w ubiegłym roku byłeś legalnie zatrudniony w Norwegii (niezależnie od rodzaju umowy). To oznacza, że jeśli nie jesteś w stanie skompletować pełnej dokumentacji pracowniczej i urzędowej, podatku w żaden sposób nie rozliczysz.

–      […] podstawą do ubiegania się o zwrot są potwierdzenia wypłat wystawione przez twojego pracodawcę (tzw. lønnsslipp) – to dowód, że przedsiębiorca odprowadził podatek od twojej pracy do urzędu skarbowego – oceniają eksperci megatax.pl.




Z jakim pracodawcą współpracowałeś?

Pamiętaj, że to, u jakiego pracodawcy byłeś zatrudniony nie jest bez znaczenia. Należałoby omówić dwie okoliczności:

Pracodawca – obcokrajowiec, np. polski pracodawca w Norwegii:

Jesteś zobowiązany do wniesienia rozliczenia podatkowego do tzw. Centralnego Urzędu Podatkowego do Zagranicznych Spraw – w skrócie SFU.

Zwrot podatku otrzymasz do 20 października. Środki zostaną ci zwrócone na aktualny numer konta, który widnieje w rejestrze urzędowym. Osoby, które nie dysponują rachunkiem bankowym mogą liczyć także na zwrot podatku pod postacią czeku do samodzielnej realizacji w banku *.

Pamiętaj, aby rachunek był aktualny; ewentualne roszczenia wynikające z podania nieaktualnego numeru rachunku są uciążliwe pod względem operacyjnym.

* Ze względu na fakt, że czek nie jest dziś powszechnym standardem rozliczeniowym, nie każdy bank w Polsce podejmie się jego realizacji. Wśród rekomendowanych instytucji są m.in.: Deutche Bank, Pekao SA oraz PKO Bank Polski.

Pracodawca norweski:

Jeśli byłeś zatrudniony przez miejscowego, norweskiego pracodawcę możesz, ale nie musisz formalnie składać deklaracji podatkowej – zrobi to za ciebie urząd (brak zgłoszenia deklaracji we własnym zakresie jest równoznaczne z akceptacją rozliczenia wynikającego z szacunków urzędu).

Zwrot podatku otrzymasz w ciągu 14 dni od złożenia deklaracji. Środki zostaną ci wypłacone podobnie jak w przypadku zatrudnienia przez zagranicznego pracodawcę – na rachunek bankowy, który widnieje w rejestrze miejscowego urzędu skarbowego.

- - - -

Materiał prasowy pod redakcją biura pośredniczącego w rozliczeniach podatkowych w Norwegii megatax.pl.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (1)

AutorWypowiedź

sky casino minsk

2020-01-12 02:31:01

These are in fact impressive ideas in on the topic of blogging. You have touched some fastidious factors here. Any way keep up wrinting. http://cottonwoodreit.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=Www.Google.Com.af%2Furl%3Fq%3Dhttp%3A%2F%2Fgratefullibs.dead.net%2Fmad-libs%2Ftips-regarding-how-play-free-blackjack-online
Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.